Białe meble kuchenne

Nowoczesną metodą stosowaną w kuchni coraz częściej jest wybór białych frontów mebli. Opcja ta jest niezwykle efektowna i nadaje ciekawy charakter takiemu pomieszczeniu, w którym zastosowano ten styl. Meble o białych frontach idealnie komponują się z każdym kolorem ścian, więc można stwierdzić, że pasują do każdego wystroju i aranżacji wnętrza. Zastosowanie białych frontów może występować w opcjach takich jak: lakierowany MDF, folia bądź akryl.

 • Białe fronty akrylowe są gładki i dzięki czemu zapewniają sterylność, a mianowicie ich czyszczenie jest bardzo proste, szczególnie z tego powodu, iż fronty są gładkie. Należy jednak pamiętać o tym, że po montażu mebli, gdy zostanie ściągnięta wierzchnia folia ochronna należy bardzo uważać, aby nie naruszyć tej struktury oraz jej nie czyścić, myć itp. przez 7 dni. Delikatne zarysowania frontu można w ograniczonym stopniu spolerować, dzięki czemu nie będą zauważalne.
 • Zastosowanie foli, jako biały front jest niepraktyczny, a meble narażone są na liczne uszkodzenia począwszy od zarysowań po odkształcenia różnego rodzaju w przypadku styczności z wysoką temperaturą.
 • Jeżeli zdecydujemy się na lakier musimy mieć na uwadze, że każdy dowolny element można polakierować, są one jednocześnie o jednolitej, gładkiej powierzchni. W przypadku wyboru mebli o białych frontach lakierowanych można wykonać delikatny frez nadający ciekawy, nowoczesny efekt.

Białe meble kuchenne świetnie komponują się podczas aranżacji niedużych pomieszczeń, dzięki czemu optycznie zostaje ono powiększone. Musimy również pamiętać o tym, iż w małych pomieszczeniach, aby je optycznie powiększyć powinniśmy zastosować paletę jasnych barw, a mianowicie beże, jasne pastele bądź czysta biel. Jednakże w połączeniu ze sprzętami AGD oraz ciekawymi dodatkami również będzie idealnie pasować na wielkie metraże. W przypadku wielkich pomieszczeń możemy zastosować intensywniejsze barwy, nawet takie, które nadadzą kontrast całemu pomieszczeniu.

Meble kuchenne białe fronty Meble kuchenne białe fronty Meble kuchenne białe fronty Meble kuchenne białe fronty Meble kuchenne białe fronty

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Paweł pisze:

  Biały kolor w kuchni jest uniwersalny i zawsze będzie dobrze wyglądał.

 2. Grzegorz pisze:

  Biała kuchnia wygląda imponująca i co najważniejsze białe meble idealnie pasują do małych kuchni. A jeśli komuś nie wystarcza kolor biały, to zawsze może postawić sobie jakiś kolorowy dodatek i będzie to także dobrze wyglądało 🙂

 3. MirekF pisze:

  Ciężko było znaleźć ten post w google, strona ciekawa, zasługuje na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. SEO w 2015 stało się skomplikowane, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.