Płyty laminowane jako podstawowy materiał do produkcji mebli

Płyty laminowane są wykonywane na podobnej zasadzie jak płyty wiórowe. Podczas obróbki – procesu laminowania płyty są pokrywane jednostronnie bądź dwustronnie papierami nasyconymi specjalnymi termoutwardzalnymi żywicami. Materiał poddany procesowi laminacji nie podlega dalszej obróbce z tego względu, iż został wyposażony w strukturę odporną na uszkodzenia i różnego rodzaju korozje związane z użytkowaniem oraz produkcją mebli.

Proces laminowania polega głównie na pokryciu powierzchni substancją- laminatem w celu nadania odporności, a przede wszystkim w celu uzyskania efektów dekoracyjnych. Uzyskanie efektu dekoracyjnego wiąże się z procesem prasowania pod wysokim ciśnieniem w specjalnych prasach półkowych, które dążą do podniesienia, jakości i polepszenia właściwości estetycznych i wytrzymałościowych. Podczas prasowania płyta pokrywana jest folią o kolorze i wzorze wizualnym, który chcemy uzyskać w efekcie końcowym wytworzenia, wyprodukowania eleganckich mebli.

Płyta laminowana, z której zostanie wykonany mebel zapewnia wysoką, jakość, bogatą kolorystykę nadającą estetyczny, dekoracyjny efekt wizualny. Płyta poddana takiemu procesowi jest odporna na ścieranie oraz wszelkie zarysowania, nie ulega przebarwieniom nawet z upływem lat, jest odporna na wysokie temperatury w pomieszczeniu, nie ulega podczas styczności z parą wodną, kwasem czy też alkoholem.

Meble stworzone z tego materiału gwarantują ciekawy, modny wygląd połączony z praktycznym, odpornym na uszkodzenia i wysokiej jakości produktem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.